خانه / اکوسیستم کردستان / آموزش در صنعت گردشگری با طعم استارتاپ نوین توریسم
معرفی استارتاپ نوین توریسم

آموزش در صنعت گردشگری با طعم استارتاپ نوین توریسم

نوین توریسم و آموزش گردشگری

در ادامه معرفی استارتاپ های استان کردستان به سراغ نوین توریسم یکی  از استارتاپ های حوزه گردشگری استان  می رویم که بیش از یک سال است شروع به کار کرده است.

با رشد صنعت گردشگری، نیاز به جذب و آموزش نیروی انسانی در این صنعت انسان محور، اهمیت ویژه ای یافته است. واضح است که تنها فراوانی نیروی انسانی نمی تواند ضامن عملکرد خوب برای دست یابی به اهداف این بخش باشد؛ بلکه علاوه بر تعداد، میزان دانش نظری و آشنایی خدمات دهندگان با مهارت های حرفه ای نیز تعیین کننده است. بنابراین تدوین و اجرای استراتژی توسعه‌ی منابع انسانی صنعت گردشگری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و آموزش مهمترین نقش را در این راستا ایفا می کند..

در سالهای اخیر و خصوصاً پس از 2004 میلادی، رشد گردشگران ورودی شتاب بیشتری گرفت. در محیط بین بین الملل صنعت گردشری و در موازنه با مسائلی چون امنیت و ایمنی که این صنعت را بسیار شکننده کرده اند، موفقیت نهایی و جهانی آن وابسته به حرفه ای گری نیروی کار آن است. در این شرایط است که لازم است تا از دبیرستان ها تا محیط های آکادمیک نسبت به توسعه برنامه های آموزشی اقدام گردد. اقدامات بسیاری در زمینه کیفیت خدمات و مشتری مداری در گردشگری صورت گرفته است. اقدامات بیشتری در جهت پرورش سیاست ها برای بهبود آموزش و یادگیری در گردشگری باید صورت پذیرد.

نوین توریسم و آموزش گردشگری

آموزش ازارکان اصلی توسعه پایدارگردشگری است و موفقیت آینده ی مدیریت گردشگری پایدار به اجرای اصولی مواردی همچون تربیت افراد ارایه آموزش و آگاهی سازی و هشدارهای عمومی به مشاغل مرتبط با گردشگری بستگی دارد و ازآنجا که گردشگری یک فعالیت خدماتی است و افراد درمشاغل مختلف و درسطوح متفاوت آن را ارایه می کنند توجه به آموزش و ارتقا سطح فرهنگی و اعتقادی آنان یکی ازرموز اصلی تضمین حیات فرهنگی هرکشور به شمار میرود اجرای آموزش و بهسازی فکری و فرهنگی نیروی انسانی سبب میشود تا افراد بتوانند متناسب با فرهنگهای بیگانه برخوردداشته ومارد مثبت را کرده و موارد منفی را به کناری بنهند به دیگر مضمون وارد کننده فرهنگ دیگر کشورها به ویژه کشورهای غربی نباشند بلکه هریک به نوبه خود طلایه دارخط مقدم صادرات فرهنگی هرزوبوم خود به دیگرکشورها به شمارایند بنابراین »وزش و بهسازی فرهنگی منابع انسانی درصنعت توریسم کوشش مداوم و برنامه ریزی شده به وسیله مدیریت برای بهبود ارتقا سطوح فرهنگی و آگاهی اجتماعی و حتی سیاسی مذهبی افراد مرتبط با توریسم است.

آموزش ابزاری کلیدی برای دست‏یابی به پایداری است. تفاوت مهم انواع جدید گردشگری (با اهداف پایداری) با گردشگری رایج و متداول، وارد کردن عنصر آموزش به فعالیت است. این بدین معنا نیست که برای پایدار بودن، لازم است مراتب بالای دانشگاهی کسب شود، بلکه کافیست یکی از اهداف فعالیت، این باشد که فرد درک بهتری از نحوه کار محیط طبیعی و انسانی پیدا کند، حتی اگر این هدف ذکر نشود. ساده ترین بروشور حاوی اطلاعات برای گردشگران می‌تواند شاهدی از درون‌داد آموزشی و تمایلی واقعی برای هدف قراردادن پایداری باشد.

نوین توریسم

استارتاپ نوین توریسم بازیگر آموزش آنلاین گردشگری

استارتاپ نوین توریسم  در  اسفند 96 وارد بازار آموزش گردشگری ایران شد و  با استفاده از پتانسیل فناوری اطلاعات شروع به تولید محتوای آموزشی کرد رسالت نوین توریسم با تکیه بر فناوری اطلاعات و استفاده از نیروی متخصص و حرفه ای صنعت گردشگری؛ فعالین و کسب وکارهای این صنعت را توانمند کند و آن ها را به سمت مهارت آموزی سوق دهد.

آموزش در نوین توریسم مبتنی بر میکرو لرنینگ است و تلاش می شود با تولید میکروکتاب های الکترونیک و ویدئوهای آموزشی  کاربردی فرایند آموزش را خود را برنامه ریزی و اجرا کند. تا کنون بیش از 10محصول آموزشی کاربردی  را در آکادمی خود قرار داده است که با استقبال مخاطبان خود همراه بوده است.

در استارتاپ آموزشی نوین توریسم پیش از حضور در فضای دیجیتال  بیش از 16000نفر-ساعت و 50 دوره آموزشی  به فعالین صنعت گردشگری آموزش داده است و تلاش کرده فعالین این صنعت را به سمت مهارت آموزی بیشتر سوق دهد.

تیم نوین توریسم بزرگترین دارایی این استارتاپ است و تلاش شده با گردهم آوردن بهترین های حوزه گردشگری،فناوری اطلاعات و زبان انگلیسی کیفیت آموزشی خود را تا جای لازم حفظ کند و   روز به روز  تنوع و کیفیت محتوای خود را ارتقا دهد.

درباره ی boshramohajer mohajer boshramohajer

boshramohajer mohajer boshramohajer
کارشناس ارشد گردشگری دارم رئیس هیئت مدیره شرکت چالیک هستم و همبنیانگذار استارتاپ نوین توریسم این روزها به کسب وکارهای حوزه گردشگری مشاوره می دهم

مطلب پیشنهادی

دورهمی 4pm

چرا باید تمام قد از دورهمی 4pm حمایت کرد و باید در آن شرکت کنیم!

معرفی دورهمی چهار بعد از ظهر دورهمی 4pm یکی از رویدادهای استارتاپی و کسب وکاری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات آکادمی نوین موقتا رایگان شد!!! رد کردن