خانه / دیجیتال مارکتینگ / راهنمای جامع توزیع محتوا در سال 2019؛ بازاریابان محتوایی بخوانند .

راهنمای جامع توزیع محتوا در سال 2019؛ بازاریابان محتوایی بخوانند .

سفری به دنیای توزیع محتوا

توزیع محتوا در مسیر تبدیل شدن به یکی از قوی ترین جریانات فکری حوزه بازاریابی محتوایی در ایران است؛امروزه در گروه ها و محافل علمی متخصصین حوزه محتوا در باب اهمیت توزیع محتوا سخن می گویند و گاها ادعا می کنند توزیع محتوا از تولید محتوا اهمیت بیشتری دارد و برای این ادعای خود دلایل و فکت های ارزشمندی ارائه می کنند.

به هیمن خاطر در این مقاله تصمیم دارم راهنمای جامعی برای بازاریابان محتوایی در باب توزیع محتوا ارائه کنم که بتوانند در فرایند بازاریابی خود از آن استفاده کنند.

اگر بخواهم کوتاه بگویم توزیع محتوا در فرایند بازاریابی محتوایی کمک می کند تا آگاهی از برند افزایش پیدا کند؛مخاطبان وفادارتر و  خوانندگان محتوای شما بیشتر کلیک کنند و راحت تر به مشتری تبدیل شوند.

چندین و چند سال است که بازاریابان توجه ویژه ای به محتوا دارند و برای آن هزینه بالایی در نظر گرفته اند یا تمایل دارند به سمت آن حرکت کنند. از طرفی به آن لقب پادشاه می دهند و به قول ست گودین نسل باقی مانده از بازاریابی را شایسته آن می دانند.

با توسعه اینترنت، حجم محتوا در دنیای وب بیشتر و بیشتر از قبل شده است چند وقت پیش  مارک شفر استدلال کرد که ما در عصر شک محتوا قرار داریم؛ چرا که تخمین زده می‌شود که حدود 4.5 میلیارد صفحه وب وجود داشته باشد و اگر الان به صورت 24 ساعته شروع به مطالعه آنها کنید حدود 15 هزار سال طول می‌کشد تا تمام شوند و زمانی که تمام شوند مقدار متنابهی از داده ایجاد شده است

در این میان سوال کلیدی این است که چگونه در این سیل عظیم محتوا می توان خود را در برابر چشم مخاطب قرار داد،توجه او را جلب کرد و متقاعدش کرد که محتوای ما را مطالعه کند؛ امروزه این فعالیت ها سخت و پرهزینه شده است و نمی توان مسیر و دستورالعمل های گذشته را کافی دانست.

توزیع محتوا یکی از راه های برون رفت از این اقیانوس قرمز است که کمک می کند تولید محتوا پادشاهی خود را حفظ کند و همچنان بر اریکه قدرت تکیه بزند. در پایان این مقاله شما قادر خواهید بود که برای محتوای خود استراتژی قدرتمندی برای توزیع طراحی و تدوین کنید.

توزیع محتوا چیست ؟

توزیع محتوا فرایند به اشتراک گذاری ، انتشار و ترویج محتوای تولید شده است . به گونه ای که محتوای تولید شده در کانال ها و رسانه های هدف برای مصرف مخاطب ویژه در فرمت ها مختلف ارائه شود.

به عبارت دیگر توزیع محتوا فرایندی است که پس از تولید محتوا صورت می گیرد؛ بر همین اساس باید به عنوان یکی از قدم های استراتژی بازاریابی محتوایی مورد توجه قرار گیرد.

به عنوان یک برند باید بدانید کجا و چگونه محتوای تولید شده شما منتشر و ترویج می شود و در چه بسترهایی این اتفاق صورت می پذیرد وگرنه بدون داشتن استراتژی درست در زمینه توزیع محتوا تمامی تلاش شما نادیده انگاشته می شود و منابع کسب وکار با عدم اثربخشی مواجه می شوند.

کانال های توزیع محتوا

کانال های توزیع محتوا، مجراها و کانال هایی هستند که از طریق آن ها محتوای تولید شده منتشر  و ترویج می شوند. معمولا کسب وکارها با سه نوع کانال اصلی مواجه هستند و از این کانال ها برای توزیع مطالب خود استفاده می کنند انتخاب این کانال ها با توجه به مخاطبان؛ منابع کسب وکار  و نوع محتوا متفاوت خواهد بود.

 • توزیع محتوا در کانال های تحت مالکیت Owned Media

این کانال ها در اختیار مطلق برند هستند و به صورت کامل به جنبه های مختلف آن احاطه دارند. در واقع مالکیت آن ها در ید برند است. زمان توزیع؛نحوه توزیع و انتشار بر  اساس سیاست ها  شرکت خواهد بود.

این موارد شامل وب سایت؛ بلاگ،شبکه های اجتماعی؛ خبرنامه؛ ایمیل و اپلیکیشن های انتشار موبایل  می شوند.

 • توزیع محتوا در کانال های پوشش رسانه ای

پوشش رسانه‌ای یا فرصت‌های رسانه‌ای، بدون پرداخت مستقیم پول کسب شده‌اند؛ البته به دست آوردن Earned Media معمولاً بی‌هزینه نیست؛ اما شما هزینه‌ی آن را به شکل مستقیم پرداخت نمی‌کنید.

در وب سایت متمم در مورد این نوع کانال جمله زیبایی گفته که در تصویر زیر می توانید مشاهده کند.

متمم و رسانه توزیع

در این حالت شخص ثالث محتوای تولید شده برندها را به اشتراک می گذارند یا برای آن تبلیغ می کند. این اشخاص ثالث می توانند شامل مشتریان ، روزنامه نگاران ، وبلاگ نویسان و هرکسی باشد که مطالب شما را به اشتراک می گذارد .

در واقع روابط عمومی؛ اشتراک گذاری اجتماعی توسط دیگران؛پست مهمان، به اشتراک گذاری در انجمن هایی مانند ردیت و کویرا، توصیف و تشریح محصولات و…از جمله مهم ترین موارد مربوط به این نوع کانال است. نکته مهم در مورد این کانال ها این است استفاده از این کانال ها عموما رایگان و توسط افراد دیگر صورت می گیرد.

 • توزیع محتوا در کانال های پولی

کانال های پولی یا اجاره ای به کانال هایی گفته می شود که برندها در ازای استفاده از آن بسته به نوع کانال هزینه ای پرداخت می کنند. در واقع در ازاری توزیع محتوا مبلغی را دریافت می کنند.

مشهور ترین و رایج ترین این موارد تبلیغ به ازای کلیک(ppc)؛ رپوتاژ آگهی و محتوای پرموت شده توسط اینفلونسرهاست. دیاگرام زیر چگونه ارتباط این سه کانال توزیع محتوا و همپوشانی که با یکدیگر دارند را نشان می دهد.

نکته جالب در این دیاگرام این است که گاها این نوع کانال ها برای تقویت همدیگر ترکیب می شوند و گاها برای یک نوع محتوا چندین کانال یا تکنیک دیجیتال مارکتینگ با ترکیب ها و مدل های مختلف اجرا می شود.

انواع رسانه از دید هاب اسپات

برای مثال از سئو برای تقویت  روابط عمومی و اشتراک گذاری محتوای منتشر شده در بلاگ استفاده می شود یا از کانال های اجاره ای مانند تبلیغ بر اساس کلیک برای تقویت کانال های شخصی  و محتوای درون آن استفاده می شود.

چگونه برای کسب وکار خود استراتژی توزیع محتوا بنویسیم

برای نوشتن استراتژی توزیع محتوا 9  قدم اساسی لازم و ضروری است که در ادامه به هریک از این نه قدم می پردازیم فقط مجددا تاکید می کنم استراتژی توزیع بخشی از فرایند استراتژی بازاریابی محتوایی کسب وکار است که باید به آن توجه شود.

اما قبل از آن که به سراغ این نه قدم برویم باید بدانید که 70 درصد بازاریابان فاقد استراتژی محتوا هستند به همین خاطر احتمال می رود درصد بالاتری فاقد استراتژی توزیع باشند؛ این درحالی است که متخصصین معتقد هستند 20 درصد زمان بازاریابان باید صرف تولید محتوا شود و 80 درصد دیگر آن صرف توزیع و انتشار محتوا شود.

هر کسب وکاری به این استراتژی نیاز دارد. استراتژی توزیع محتوا شما را در برابر دیدگان مخاطب قرار می دهد. در صورت عدم مشاهده محتوا توسط مخاطب هدف؛ محتوای ارزشمند و عالی بی فایده است. این مسئله به تولید و جمع آوری محتوای شما اهیمت بالایی می بخشد.

 1. تحقیق در مورد مخاطب هدف

محتوایی که مخاطب هدف مشخص ندارد انسجام و بافت مناسب هم ندارد از طرف دیگر اتلاف منابع زیاد و غیر قابل جلوگیری است.

اگر نمی دانید مخاطبان هدف شما کجا هستند و چه چیزی دوست دارند پس نمی توانید به درستی با آن ها ارتباط برقرار کنید. به همین خاطر قدم اول شناسایی و تعریف درست مخاطبی است که محتوا برای آن تولید شده است و قرار است محتوا را مصرف کند.

جنسیت، درآمد، سن، مکان، تحصیلات و…. پارامترهای حیاتی هستند که می توانید از آن ها برای شناسایی مخاطبان هدف خود استفاده کنید.

با جمع آوری داده های دموگرافیک از سایت(به وسیله گوگل آنالتیکس)؛اینستاگرام و فیس بوک؛ ایجاد لیست های ایمیل و …. می توانید در این مسیر قدم اصلی را بردارید.

در مرحله بعد باید فیدبک و بازخورد مستقیم از مشتریان؛مشترکان ایمیل؛مخاطبان شبکه های اجتماعی و… جمع آوری کرد و از آن ها در مورد نیازهایشان در باب محتوای فعلی و کانالی که با آن ها ارتباط بر قرار کرده اید سوال بپرسید.

تلاش کنید در نهایت به پرسونای خریدار دست پیدا کنید و الگویی از مشتری ایده آل که مصرف کننده محتوای برند شماست، دست پیدا کنید. تا علاوه بر خلق استراتژی دقیق توزیع محتوا، ترجیحات اطلاعات؛انگیزه ها و نقاط درد مخاطب را پیدا کنید.

 1. حسابرسی محتوا

ممکن است قبلا تعدادی مطالب منتشر شده در بلاگ؛رسانه های اجتماعی و… داشته باشید در حالی که در استراتژی محتوای جدید شما شامل حذف و نابودی محتوا نمی شود و از ارزش کافی برخوردار هستند. باید این محتواها را بررسی و حسابرسی کنید.

تا به این نکته پی ببرید که در کدام بخش می توانند به کمک شما بیاید و در تلاش ها توزیع محتوا مثمر ثمر واقع شود. از سوی دیگر در گسترش محتوای آینده به شما کمک می کند.

ممیزی کامل محتوا از سه بخش اصلی تشکیل شده است:

ورود به محتوای موجود

محتوای خود را به صورت دستی یا به وسیله ابزارهایی مانند   Screaming Fro در یک صفحه گشترده اکسل با توجه به عنوان؛کلمه کلیدی،لینک مستقیم محتوا و… لیست بندی کنید . این ابزار تا 500 لینک را رایگان درست می کند.

ارزیابی تاثیر محتوا

با ابزاری مانند سام رش محتوای خود را از لحاظ طول محتوا، میزان به اشتراک گذاری شدن، بک لینک ها و… ارزیابی  کنید.

این کار در مورد کیفیت محتوا، تاثیرآن در سایت و بازنویسی یا پاک کردن محتوا کمک می کند .

شکاف های محتوای خود را پیدا کنید.

با وسیله Ahrefs  شکاف ها و کلمه های کلیدی که در مورد آن ها محتوای تولید شده ندارید را پیدا کنید ؛میزان اهمیت،ارتباط و سختی آن ها را پیدا کنید و تلاش کنید برای آن ها محتوا تولید کنید و این شکاف را پر کنید.

 1. کانال توزیع محتوای خود را مشخص کنید.

کانال های توزیع محتوا مسلماً مهمتر از خود محتوای شما هستند ، از این رو این مرحله قبل از تولید محتوا و پس از تحقیق مخاطبان هدف انجام می شود. هنگامی که مخاطب هدف خود را می شناسید ، می توانید ایده بهتری برای چگونگی تهیه محتوای خود در مقابل طرفداران و مشتریان خود دارید

بسته به نوع مخاطب و مشتری هدف شما می توان از کانال هایی مانند ردیت و کویرا(به عنوان فروم و انجمن )رپوتاژ اگهی یا تبلیغات کلیکی و شبکه های اجتماعی و حتی روابط عمومی  و.. استفاده کرد.

در انتخاب کانال توزیع به این نکته دقت کنید که  کانال انتخاب شده با ترجیحات و رفتارهای مخاطبان شما هم خوانی و سنخیت دارد برای مثال اینستاگرام برای مختوای تخصصی و پیچیده علمی که جزئیات بسیاری دارد شاید مناسب نباشد و به جای آن رپوتاژ آگهی یا پست مهمان از ارجحیت بالاتری بر خوردار باشد.

همچنین باید بدانید که کانال های توزیع شخصی خود – وبلاگ، ایمیل، شبکه های اجتماعی _ را بهینه کنید چرا که علاوه بر این که ارزان قیمت هستند در مالکیت مطلق شما هستند؛ متناسب با نیاز و سیاست های شما انعطاف پذیری دارند. هرگز از دارایی های غیر فیزیکی و ناملموس خود غفلت نکنید و بر روی آن ها سرمایه گذاری درستی انجام دهید. و در مورد ایمیل مارکتینگ و یازاریابی رسانه های اجتماعی زمان مناسب برای یادگیری اختصاص دهید.

 1. در مورد فرمت محتوایی تصمیم بگیرید.

بعد از تعیین کانال های توزیع در نظربگیرید در این کانال ها چه محتوایی باید منتشر شود. با توجه به نیازمخاطبان و منابع خود می توانید تصمیم بگیرید. برای مثال عادل طالبی استراتژیست کسب وکارها اینترنتی برای نشر برآیند که در زمینه چاپ کتب تخصصی کسب وکارهای آنلاین فعالیت می کند از وبینار و محتوای ویدئویی بیشترین استفاده ممکن را کرد چرا که علاوه بر نایاب بودن و ارزشمند بودن محتوا منابع و شبکه ارتباطی لازم برای تهیه آن را داشت.

معمولا بسیاری از شرکت ها تصمیم می گیرند مطالب خود را در بلاگ منتشر کنند و سپس به صورت گسترده آن را در کانال های دیگر منتشر کنند.  چرا که بیش از 50 درصد خریداران قبل از خرید محصول به وبلاگ شرکت می روند و در مورد محصولی که می خواهند بخرند مطالعه می کنند. به همین خاطر راه اندازی بلاگ شرکتی به شدت توصیه می شود.

کتاب های الکترونیک،پادکست،ویدئو،اینفوگرافیک،مطالعه موردی،وایت پیپر، وبینار، چک لیست و.. مهم ترین فرمت های محتوایی هستند که باید از میان آن ها انتخاب کنید.

 1. برای توزیع محتوای خود سنجه های عملکرد یا KPI درست تعریف کنید.

تعیین سنجه های درست و مرتبط با فرایند توزیع محتوا، به اهداف کسب وکار کمک می کند تا درک کند به چه میزان در دستیابی به اهداف خود موفق بوده و توانسته محتوای خود را به خوبی در کانال های هدف توزیع کند.

در استراتژی توزیع محتوا باید KPI های درست و مرتبطی تعیین شود و  به صورت مستمر و منظم این سنجه ها مورد ارزیابی قرار گیرند.  در جدول زیر KPIها مهم و متریک هایی که به آن مرتبط هستند را مشاهده می کنید.

شاخص سنجش عملکرد(KPI) متریک مرتبط با آن
ترافیک؟بازدید یونیک بازدید منحصر به فرد از طریق هر کانال و منبع
درگیر یا مشارکت کاربر بونس ریت، مدت ماندگاری کاربر در صفحه
تاثیرگذاری نرخ کلیک، نرخ تبدیل و بک لینک
محتوای موفق و  محتوای شکست خورده مشاهده پیج ها موفق و بیشترین خروج
احساسات و واکنش ها کامنت گذاری، اشتراک گذاری اجتماعی

نکته مهم اینجاست که در بحث اندازگیری و سنجش عملکرد الزما در تمام کانال ها نباید انتظار داشت متریک ها ارائه شده قابل سنجش باشد برای مثال در خبرنامه ایمیلی اندازه گیری کامنت معنی دار نیست یا در تبلیغات شبکه های اجتماعی نرخ خروج را نمی توان اندازه گیری کرد. بنابراین برای هر کانال معیارهایی را انتخاب کنید که با کانال مربوطه تطابقت داشته باشد و قابل اندازگیری باشد.

لازم به ذکر است اهدافی که انتخاب می کنید باید اسمارت باشند به این معنی که اهداف یونیک و خاص باشند، در بازه زمانی مشخص قابل انداه گیری و محدود به یک بازه زمانی معقول شود. از سوی دیگر مرتبط با اهداف کسب وکار باشد و به نحوی که فرد به انجام آن ترغیب شود و قابلیت اجرا هم داشته باشد.

برای مثال من می خواهم ترافیک وب سایتم را از طریق توزیع محتوای ویدئویی خود در بازه زمانی 40 روزه 25 درصد افزایش دهم. این کار باعث می شود سنجش اهدف با توجه به متریک های کمی قابل تحقق و اجرا شود.

 1. تقویم محتوای خود را با رویکرد توزیع بسازید.

بازاریابی محتوایی و توزیع آن نیازمند برنامه ریزی مناسب و مشخص است تا به موفقیت بینجامد. به همین خاطر لازم است تقویم محتوایی مناسبی برای محتواها ارائه شود. تهیه تقویم محتوا را می توان به وسیله ابزارهایی مانند اکسل،گوگل شیت یا حتی گوگل کلندر انجام داد از طرفی ابزارهایی مانند ترلو(تسکلو نمونه ایرانی) و… هم این کار را می توانند انجام دهند.

نمونه تقویم محتوا

تقویم محتوا همانند استراتژی توزیع محتوا به کسب وکارها کمک می کند تا هماهنگ و هم سو با سایر دپارتمان ها  فعالیت های خود را پیاده سازی و اجرا کند. این برنامه به نویسندگان و بازاریابان محتوایی کمک می کند برنامه ی  هفته ها و ماه های بعد خود را مشخص کنند و منسجم تر حرکت کنند.

تقویم محتوا و توزیع محتوا

تقویم محتوا مکان مناسبی برای برنامه ریزی و هدف گذاری برای توزیع محتوای تولید شده است. پلن تقویم محتوای کسب وکارها باید به عنوان  قطب اصلی برای تولید و توزیع محتوا ایفای نقش کند.

 1. خلق محتوای کسب وکار

بعد از تحقیق بر روی مخاطبان هدف، ممیزی و حسابرسی محتوا، انتخاب فرمت محتوا ؛کانال های توزیع و تقویم محتوا به سراغ مرحله ای می رویم که در اکثر استارتاپ ها در مراحل آغازین انجام می گیرد و آن  خلق محتوا است.

تولید محتوا با توجه به منابع؛اندازه تیم؛ صنعت و نوع بیزنس(B2B ،B2C  و..) متفاوت خواهد بود.

به همین خاطر باید با برای فرایند تولید محتوا برنامه جداگانه ای طراحی و پیاده سازی کرد. در مسیر تولید محتوا استفاده از ابزارهای آنلاین مانند کانوا(ابزار خلق اینفوگرافی) انچور( ساخت پادکست رایگان) و… توصیه می شود.

 1. شروع فرایند توزیع محتوای تولید شد

حال که محتوای خود را تولید کرده اید باید آن را به دست مخاطبان هدف خود برسانید.تلاش کنید محتوا را متناسب با هر کانال بهینه سازی کنید، از قوانین و قواعد مطلع باشید و متناسب با زمان و نوع ماهیت اقدام به انتشار کنید. در فرایند انتشار  و توزیع محتوا خلاقیت به خرج دهید و سعی کنید اثر بخشی به نسبت کارایی بیشتر شود

اشتباه, سستی و بی دقتی در این مرحله تمامی تلاش های ماقبل و مابعد را با هزینه گزاف رو به رو می کند به همین خاطر دقت و انظباط کاری نقش مهمی در این فرایند دارد از سوی دیگر ارتباطات و شبکه همکاری برد-برد در  افزایش کیفیت توزیع نقش حیاتی ایفا می کند.

 1. اندازه گیری و آنالیز نتایج

فرایند توزیع محتوا در کانال ها را شروع کنید و محتوا را به دست مخاطبان هدف خود برسانید، به نتایج کسب شده دقت کنید و تلاش کنید با توجه به سنجه ها و معیارها اهداف خود را بسنجید.

بعد از انتشار محتوا به صورت مستمر گوگل آنالکتیکس؛داشبوردهای رسانه های اجتماعی و … را رصد و ارزیابی کنید. این ارزیابی بهتر است به صورت هفتگی، ماهانه و سه ماهه صورت بگیرد. و برمبنای یک بیس مشخص فعالیت های خود را ارزیابی و مورد سنجش قرار دهید.

این مسیر را مداوم تکرار کنید و با استفاده به موقع از ابزارهای درست محتوای خود را توسعه دهید.

ابزارهای قدرتمند توزیع محتوا

شناخت ابزارهای درست و حرفه ای برای توزیع محتوا می تواند رانه و محرکی قوی در کسب نتایج بهتر باشد. به همین خاطر بازاریابان محتوایی باید به صورت مستمر به دنبال ابزارهای کاربردی توزیع محتوا باشند.در ادامه تلاش می شود مهم ترین و کلیدی ترین ابزارهای توزیع معرفی شوند.

نکته مترجم: با توجه به این که مهم ترین قدم در توزیع محتوا حضور مخاطب هدف در کانال مربوطه است ابزارهایی که هاب اسپات معرفی کرده برای بازار ایران چندان ارزشمند نیستند به همین خاطر با توجه به تجربه خودم و جست وجویی که انجام دادم نمونه های مشابهی را معرفی کردم که برای کانتنت مارکترهای ایرانی ارزشمندتر هستند.

 

ویرگول یکی از قوی ترین شبکه های وبلاگ نویسی در ایران است که برندها و افراد می توانند با ایجاد حساب کاربری محتواهای خود را بر مخاطبان منتشر کند، مدتی است که ویرگول به عنوان یکی از کانال های توزیع مورد استفاده کسب وکارها قرار می گیرد. استفاده از آن رایگان و ساده است. به دلیل دامین اتوریتی بالایی که دارد برای بک لینک سازی هم می توان از آن استفاده کرد. نمونه خارجی آن مدیوم است که اگر قصد بک لینک ساختن دارید یا به ایجاد ارتباط با خارجی ها نیاز دارید، گزینه مناسب تری است ولی ویرگول برای بازار ایران به شدت کاربردی است.

 • لینکدین

لینکدین یکی از بسترهای مناسب برای توزیع محتوای تولید شده است این کانال برای کسب وکارهایی که  مشتریان سازمانی دارند اهمیت ویژه ای دارد؛ استفاده از آن برای توزیع محتوا رایگان است ولی تعدادی از امکانات آن نیازمند پرداخت است.

 • اخبار رسمی

رسانه های تخصصی و عمومی یکی از قوی ترین کانال های توزیع محتوا هستند اخبار رسمی به عنوان نیوایزر حرفه ای در پوشش رسانه ای در سطح ملی و بین المللی فعالیت خوبی را انجام می دهد و با اکثریت رسانه های با کیفیت داخل و خارج همکاری می کند. علاوه بر این، مدل رایگانی دارد که کمک می کند محتوای خود را در سایت اخبار رسمی منتشر کنید این امر تاثیر مثبتی بر توزیع محتوای شما در بخش اخبار گوگل دارد.

 • نوین هاب

نوین هاب پلتفرم مدیریت و آنالیز شبکه های اجتماعی است که در فرایند آنالیز و توزیع محتوا به کسب وکارها کمک می کند. علاوه بر آن گزارشات جامع و مناسبی از فعالیت های صوزت گرفته در شبکه های اجتماعی تان ارائه می کند. نوین هاب تنها پلتفرمی است که در ایران بیشتر شبکه های اجتماعی(از تلگرام تا ردیت و پینترست و..) را در خود جای داده است. استفاده از نوین هاب به مدت هفت روز رایگان است اما برای استفاده از امکانات حرفه ای تر آن نیازمند ارتقای حساب کاربردی است.

 • سندر

با توجه به تحریم سرویس های میلرلایت و … سرویس سندر یکی از گزینه های کاربردی و خوب برای ایمیل مارکتینگ است؛ چرا که علاوه بر این که تحریم نیست مدل رایگان آن نیز برای کسب وکارهای کوچک و متوسط کارایی و اثر بخشی لازم را دارد و فیچرهای های خوبی به مارکترها می دهد.

 • جوابکو

جوابکو مشابه کویرا در خارج است برای پرسش و پاسخ در زمینه های مختلف طراحی شده و می توانید در فرایند پاسخ دهی به سوال کنندگان به محتوای خود لینک دهید تا با مطالعه آن به جواب کامل تر دست پیدا کنند.  استفاده از این پلتفرم کاملا رایگان است.

توزیع مناسب ابزای برای رشد

محتوای با کیفیت و ارزشمند اگر توسط مخاطبان مرتبط و هدفمند مصرف نشود دیگر ارزشمند نخواهد بود. توزیع محتوا قطعه ای مهم از معمای بازاریابی محتوایی است، این قطعه علاوه بر ارزشمند جلوه دادن محتوا؛ اگاهی از برند شما را افزایش می دهد. پیروانتان را وفادارتر می کند و ترغیبشان می کند تا تبدیل به مشتری شوند.

سخن نهایی مترجم

اگر این مقاله توانست در دانش و آگاهی شما در این مسئله تاثیر گذار باشد و به نیاز شما پاسخ دهد؛ سپاسگزار خواهم بود آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید قطعا فیدبک صبحانه قهرمانان است و اگر از ترجمه این مقاله فیدبک مثبتی بگیرم در زمینه توزیع محتوا و کلا دیجیتال مارکتینگ مقالات و نمونه های موردی بیشتری ترجمه و تولید خواهم کرد.

تجربیات 8 ساله استفاده از بازاریابی محتوایی در جهان از زبان نیل پاتل

بازاریابی محتوایی و توزیع آن

درباره ی admin

admin
کردپلاس رسانه ای تخصصی در حوزه استارتاپ و کارافرینی است که تلاش می کند اکوسیستم استارتاپی کردستان را بهتر معرفی کند.

مطلب پیشنهادی

بازاریابی گردشگری

روندهای جدید بازاریابی گردشگری در عصر دیجیتال؛بعد از سال 2018

هوشمندی و تفکر آینده محور در عرصه بازاریابی گردشگری بی شک یکی از مهم ترین …

یک دیدگاه

 1. Avatar

  با توجه به مكاني كه محتوا در ان به اشتراك گذاشته ميشود بهتر است محتوا توليد شود و توليد محتوا طوري باشد كه مخاطب را جذب كند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات آکادمی نوین موقتا رایگان شد!!! رد کردن