خانه / اکوسیستم کردستان / چرا باید تمام قد از دورهمی 4pm حمایت کرد و باید در آن شرکت کنیم!
دورهمی 4pm

چرا باید تمام قد از دورهمی 4pm حمایت کرد و باید در آن شرکت کنیم!

معرفی دورهمی چهار بعد از ظهر

دورهمی 4pm یکی از رویدادهای استارتاپی و کسب وکاری شتاب دهنده ژرفا است که تا به حال 26 چهارشنبه ساعت چهار بعد از ظهر با موضوعات مختلف دنیای استارتاپ، فعالین اکوسیستم استارتاپی  کردستان را دورهم جمع کرده است.

و این روزها این دورهمی مسیر توسعه خود را به شهرهای دیگر استارت زده و در حال خلق ارزش افزوده برای کل اکوسیستم است.

باسط رستمی+4pm

تاثیرات فور پی ام (4pm)

دورهمی 4pm (فورپی ام) یا همان -چهار بعد از ظهر-  که به همت شتاب دهنده ژرفا برنامه ریزی  و اجرا شده است به وضوح در رشد اکوسیستم استارتاپی کردستان تاثیر گذار بوده و توانسته فرهنگ استارتاپی را در دل جوانان استارتاپی سنندج و کردستان جا بیندازد و به آن ها مسیر راه اندازی استارتاپ را تا حد زیادی آموزش دهد.

این رویداد از اواخر شهریور هر چهار شنبه ساعت چهار عصر با تم و موضوعات مختلف برگزار  شده و تا به حال 26 برنامه از عمر خود را سپری کرده است  و ده ها هزار نفر- ساعت؛ اموزش مهارتی و تجربه محوری را ارائه کرده است.

این رویداد باعث شده که فرایند تیم سازی استارتاپ ها و جذب نیروی انسانی شرکت های فناور محور تسهیل و فعالین اکوسیستم با موضوعات جدید مانند هک رشد؛گیمیفکیشن و…. آشنا شوند. از طرفی به خاطر رویکرد تجربه محوری که دارد شرکت کنندگان از نزدیک و به صورت اسکایپی با افرادی مانند بابک کبیری؛محمد قائم پناه؛حورا وکیلی و…. از نزدیک اشنا شوند و تجربیات آن ها را در راه اندازی استارتاپ خود بشنودند.

فورپی ام

حمایت از برنامه 4pm

به عنوان یکی از قدیمی ترین فعالین اکوسیستم استارتاپی کردستان معتقدم فارغ از این که این رویداد متعلق به چه کسی است و کیفیت و کمیت آن در چه سطحی است باید از آن تمام قد حمایت کرد؛ برای این کار نیز دلایلی دارم که معتقدم  ارزش خواندن دارد که در ادامه به مهم ترین آن ها می پردازم:

  • برنامه هایی از این جنس به توسعه شبکه ارتباطی و خلق فرصت های کسب وکاری کمک می کند در واقع در عصر حاضر این شبکه ارتباطی مستمر و پویاست که فرصت های بیزنسی را ایجاد می کند. 4pm در ایفای این نقش به خوبی عمل کرده و توانسته نتورک و صمیمیت خوبی را در بین فعالین اکوسیستم ایجاد کند و گاها هم  از دل آن برنامه ها و پروزه های مشترک بیرون آمده و این یعنی قدرت شبکه سازی و اهمیت رویداد….
  • رویدادهای از جنس فورپی ام در راه اندازی استارتاپ ها و کمک به توسعه تیم های استارتاپی نقش کاتالیزگر را دارد، در واقع این رویدادها با ایجاد ارتباط میان مدیران شرکت ها و کارجویان از یک طرف و خلق بستر ایده پردازی برای استارتاپرهای از سوی دیگر تلاش می کند فضا را برای برداشتن گام اول تسهیل کند به طوری که  در 24 برنامه فورپی ام که حضور مستقیم داشته ام به خوبی شاهد ایجاد این بستر و تسهیل گری در این رابطه بوده ام. معتقدم هرچقدر این رویداد بهتر؛بیشتر و پرشورتر برگزار شود خروجی لازم و مورد انتظار بیشتر و بهتر خواهد شد.
  • برنامه نویس ها،گرافیست ها،بازاریاب ها و سایر تخصص ها هر کدام در دنیای متفاوتی زندگی می کنند و ادبیات خاص به خود را دارند. در اکوسیستم ما کمتر دیده ایم درکنارهم و با زبان مشترک دورهم جمع شوند و با هم به تبادل ایده و نظر پردازند؛از هم یاد بگیرند و به رشد یکدیگر کمک کنند. این اتفاق به وسیله همین رویداد به ثمر نشست افرادی با تخصص های مختلف با به یک زبان واحد با همدیگر صحبت می کنند.
  • اکوسیستم های شهرستانی به دلیل دور بودن از مرکزیت دانش و امکانات معمولا رشد ضعیف تری دارند؛در واقع فقدان یک بستری که بتواند تجربیات ناب و دست اول متخصصین ایرانی و جهانی را در سنندج به صورت زنده بازگو کند به شدت خالی بود. با شروع 4pm این مشکل تا حد زیاد در حال رفع شدن است در طی این 26 قسمت تقریبا افراد درجه اول و حرفه ای کشور که در اکوسیستم استارتاپی کشور نام و نشانی دارند به صورت اسکایپی با زبانی ساده و صمیمانه تجربیات خود را به صورت کاملا رایگان در اختیار فعالین اکوسیستم استارتاپی قرار داده اند.

شتاب دهنده ژرفا

این چهار مورد از دید نگارنده سطور شاید از مهم ترین مواردی است که که باعث می شود دورهمی 4pm شایسته حمایت باشد و لازم باشد فعالین اکوسیستم استارتاپی هر چهارشنبه راس ساعت چهار در محل برگزاری برنامه حاضر شوند و علاوه بر شرکت در این رویداد از سایرین هم تقاضا کننددر این برنامه حاضر شوند.

سخن نهایی در دورهمی 4pm

ادریس مردای و شتاب دهنده ژرفا با تمام کمی ها و کاستی هایی که دارد مسیری را طی کرد که چندین نفر و شرکت در این راه شکست خورند و نتوانستند حرکت مثبتی انجام دهند، هرچند که این ضامن درستی تمام مراحل کار و موفقیت نهایی نیست اما نویدی مثبت و امیدوار کننده است که بعد از مدتها با تلاش او و دوستانش اکوسیستم استارتاپی کردستان به درستی دست و پا دربیاورد و همانند کلان شهر ها از خود رفتار حرفه ای را به نمایش بگذارد.

به همین خاطر مسئولیت اجتماعی تک تک ماست که با ترویج این رویداد به توسعه فرهنگ استارتاپی استان کمک کنیم .

درباره ی باسط رستمی

باسط رستمی
راهبر استراتژیک رسانه نوین توریسم هستم؛ چندسالی است دیجیتال مارکیتنگ کار می کنم و به هک رشد علاقه ویژه ای دارم

مطلب پیشنهادی

استارتاپ پابجیز

حمیدرضا رستمی: استارتاپ پابجیز بازار بین المللی با طعم کسب درامد

معرفی استارتاپ پابجیز استارتاپ های حوزه گیم یکی از جذاب ترین حوزه هایی است که …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات آکادمی نوین موقتا رایگان شد!!! رد کردن