خانه / رویدادهای شهر / کارگاه هک رشدِ امیر حسین ثقه الاسلامی در سنندج برگزار شد
کارگاه اینستاگام

کارگاه هک رشدِ امیر حسین ثقه الاسلامی در سنندج برگزار شد

کارگاه هک رشد 20 آبان برگزار شد.

در تاریخ 20آبان 1397 شتاب دهنده ژرفا در پارک علم وفناوری سنندج کارگاه یک روزه هک رشد و هک سئو برای فعالین اکوسیستم کارآفرینی و استارتاپی تشکیل داد تا فعالین این حوزه با یکی از جذاب ترین مفاهیم کارآفرینی و استارتاپی آشنا شوند و بتوانند در پروژه ها و استارتاپ های خود استفاده کنند. در این کارگاه فعالین اکوسیستم سنندج پای صحبت های امیر حسین ثقه الاسلامی نشستند تا امیرحسین از تجربه خود در زمینه هک رشد و هک سئو بگوید.

هک رشد در واقع یک منطق فکری است که به سمت رشد مناسب و معقول تمایل شدیدی دارد انتظار می رود که یک استارتاپ در بازه زمانی کوتاه بتواند به رشد مناسب در درآمد،تعدادکاربر یا مشتری و …دست پیدا کند و بخلاف بازاریابی و برندینگ  که منطقی بلند مدت محور دارد و همراه با هزینه است در هک رشد انتظار می رود با کمترین هزینه ممکن و در کوتاه مدت استارتاپ به نتایج مثبت و موثر دست پیدا کند.

هک رشد

در این کارگاه 8ساعته امیر حسین ثقه السلامی از مثال های اولیه هک رشد شروع کرد و با ارائه مفاهیم و پایه های اولیه هک رشد به تبین وتدوین ساختار اولیه موضوع پرداخت و در ادامه با ارائه مدل و چهارچوبی برای اجرای عملیاتی هک رشد به دانش پذیران کمک کرد به صورت عملیاتی با موضوع آشنا شوند.

در ادامه به عنوان کارتیمی و تمرین آموخته ها تیم هایی تشکیل تا بر روی استارتاپ های موجود در پارک علم و فناوری و شتاب دهنده ژرفا مدل ارائه شده هک رشد تمرین شود وراهکارهایی برای هک رشد آن ها ارائه شود و توسط امیر حسین مورد بررسی وارزیابی قرار گیرد.

در این کارتیمی استارتاپ میتاک به راهبری باسط رستمی بیشترین امتیاز لازم را در این مسابقه به دست آورد و توانست با تکیه بر مدل ارائه شده  راهکارهای مناسبی برای هک رشد استارتاپ خود را دهد.

بعد از کار تیمی و تمرین مباحث اول روز موضوع هک رشد سئو مطرح شد و در مورد سئو به عنوان یکی از مهم ترین و کلیدی ترین مباحث هک رشد است مورد بحث قرار گرفت تا فعالین اکوسیستم استارتاپی سنندج با تکنیک ها و راهکارهای حرفه ای هک رشد از طریق سئو آشنا شوند.

این کارگاه که به همت شتاب دهنده ژرفا و پارک علم و فناوری کردستان برگزار شد تلاش کرد که مبانی و عملیاتی سازی هک رشد را برای استارتاپ ها و فعالین وزه کارآفرینی نهادینه سازد و به آن ها بینشی اثربخش در این زمینه دهد.

اگر می خواهید در زمینه هک رشد مطالب و مباحث آموزشی بیشتری بخوانید کتاب ترکشن اثر خلاق داگ داگ گو که سهیل محمدی آن را ترجمه کرده می تواند گزینه خوبی باشد. در آینده کردپلاس در بخش استارتاپ بوک  از این کتاب بیشتر خواهد نوشت.

درباره ی admin

admin
کردپلاس رسانه ای تخصصی در حوزه استارتاپ و کارافرینی است که تلاش می کند اکوسیستم استارتاپی کردستان را بهتر معرفی کند.

مطلب پیشنهادی

دورهمی ژرفا و انتقال تجربه

دورهمی با طعم صبحانه و انتقال تجربه در شتابدهنده ژرفا برگزار شد

دورهمی با طعم صبحانه شبکه سازی و انتقال تجربه یکی از مهم ترین رکن های …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات آکادمی نوین موقتا رایگان شد!!! رد کردن