خانه / استارتاپ بوک / ورود به عصر نوین بازاریابی با معرفی کتاب نسل چهارم بازاریابی کاتلر
بازاریابی مسل چهارم کاتر +معرفی کتاب

ورود به عصر نوین بازاریابی با معرفی کتاب نسل چهارم بازاریابی کاتلر

جنبش جدید نسل چهارم بازاریابی

کتاب نسل چهارم بازاریابی تازه ترین کتاب ترجمه شده فلیپ کاتلر بزرگ در ایران است در رسانه استارتاپی کردپلاس به معرفی کتابی می پردازیم که برای اکوسیستم استارتاپی از جایگاه بالایی برخوردار است.

هر چند سال شاهد ظهور جنبش بازاریابی جدیدی هستیم، اما بازاریابان باتجربه می‌دانند که این زمان، متفاوت از زمان‌های قبل است؛ نه فقط قوانین، بلکه خود مشتریان تغییر کرده‌اند.نسل چهارم بازاریابی، چارچوب گسترده‌ای را مبتنی بر چشم‌انداز دنیای واقعی از چیزی که مصرف‌کننده در حال حاضر است و آنچه فردا خواهد بود، ارائه می‌کند.

در جهان امروز، جوامع مشتریان قدرتمند تر از هر زمان دیگری شده اند. دیگر از شرکت ها و برندهای بزرگ هراسی ندارند. آنان دوست دارند داستان های خوب و بد دربارۀ  برندها را با دیگران به اشتراک بگذارند. گفت و گوهای اتفاقی دربارۀ برندها دارای اعتبار بسیار بالاتری از کمپین های تبلیغاتی هدفمند است.

مشتریان تمایل دارند تا در هنگام تصمیم گیری دربارۀ انتخاب برندها از راهنمایی افراد مشابه خود استفاده کنند. گویی مشتریان با استفاده از حلقه های اجتماعی، با ایجاد حصاری امن در بابر ادعاهای غیرواقعی برندها، از خود دفاع می کنند. درنسل چهارم بازاریابی یاد خواهید گرفت جا به جایی های قدرت و تأثیر ارتباطات دیجیتال در حلقه های مشتریان را تشخیص دهید و آنها را به مزیت تبدیل کنید.

کتاب نسل چهارم بازاریابی

امروز، مشتریان زمان و توجه کمی را به برند شما اختصاص می‌دهند –و آن‌ها در هر مرحله‌ای از مسیرشان توسط گزینه‌های زیادی احاطه می‌شوند. شما باید مقاومت کنید، توجه آن‌ها را جلب نمایید و پیامی که آن‌ها می‌خواهند گوش فرا دهند را ارسال کنید. این کتاب به پویایی‌های قدرت در حال انتقال، پارادوکس‌های حاصل از ارتباطات و خرده‌فرهنگ‌های تاثیرگذار می‌پردازد که مصرف‌کننده فردا را شکل خواهند داد. این تغییرات اساس‌هایی برای نشان دادن چرایی ضرورت نسل چهارم بازاریابی برای بهره‌وری هستند و این کتاب نشان می‌دهد که چطور آن را برای وضعیت امروز برند خود به کار ببرید.

مباحث کتاب نسل چهارم بازاریابی

  1. انتقال قدرت به مشتریان متصل
  2. پارادوکس های بازاریابی برای مشتریان متصل
  3. نفوذ خرده فرهنگ های دیجیتالی
  4. نسل چهارم بازاریابی در اقتصاد دیجیتالی
  5. مسیر جدید مشتری
  6. سنجه های بهره وری بازاریابی
  7. کهن الگوها و بهروش های صنعتی
  8. ایجاد جذابیت در برند از طریق بازاریابی انسان محوریجاد وابستگی به برند از طریق بازاریابی درگیرانه
  9. ایجاد حس کنجکاوی در رابطه با برند از طریق بازاریابی محتوایی
  10. ایجاد تعهد به برند از طریق بازاریابی کانال همه کاره

 نسل چهارم بازاریابی چه می گوید؟

در نسل چهارم که به تازگی و در کشورهای توسعه یافته مورد توجه جدی قرار گرفته است . مشتری یک انسان است و تمام ویژگی های انسانی او مورد توجه قرار می گیرد . بازاریابی به شدت انسانگرایانه و با استفاده از دیتای بسیار زیادی که ابزارهای متعدد در اختیار می گذارند با استفاده از هوش مصنوعی و با تلاش برای درک انسان اتفاق می افتد .

کسب و کارها و شرکت ها از حضور ماشین ها و ربات ها در کسب و کارها و زندگی شخصی افراد کاملا اثر پذیرفته اند  و مفاهیمی که در تحول دیجیتال به سرعت جای خودشان را در زندگی بشر پیدا می کنند را موردتوجه قرار می دهند .

نسل سوم بازاریابی و نسل چهارم بازاریابی با فاصله ی  کم از هم معرفی شده اند و فصل مشترک بسیاری زیادی باهم دارند .در بازاریابی نسل سوم به برند، ذهن و باور و احساس مشتری توجه جدی می شود و در نسل چهارم بازاریابی علاوه بر تمام ابزارهای آنلاین و آفلاین بازاریابی و استفاده یکپارچه از آنها از هوش مصنوعی ، ابزارها و اشیا متصل به اینترنت ، ماشین ها و ربات ها نیز استفاده میشود .

این کتاب به پویایی‌های قدرت در حال انتقال، پارادوکس‌های حاصل از ارتباطات و خرده‌فرهنگ‌های تأثیرگذار می‌پردازد که مصرف‌کننده فردا را شکل خواهند داد. این تغییرات اساس‌هایی برای نشان دادن چرایی ضرورت نسل چهارم بازاریابی برای بهره‌وری هستند و این کتاب نشان می‌دهد که چطور آن را برای وضعیت امروز برند خود به کار ببرید. در این کتاب بیان می‌شود که امروز، مشتریان زمان و توجه کمی را به برند شما اختصاص می‌دهند –و آن‌ها در هر مرحله‌ای از مسیرشان توسط گزینه‌های زیادی احاطه می‌شوند. شما باید مقاومت کنید، توجه آن‌ها را جلب نمایید و پیامی که آن‌ها می‌خواهند گوش فرا دهند را ارسال کنید.

 

درباره ی باسط رستمی

باسط رستمی
راهبر استراتژیک رسانه نوین توریسم هستم؛ چندسالی است دیجیتال مارکیتنگ کار می کنم و به هک رشد علاقه ویژه ای دارم

مطلب پیشنهادی

کتاب تست مامان

اعتبار سنجی مشتری به روش کتاب تست مامان +ویدئو

اگر در حال تاسیس استارتاپی هستید,اگر ایده ای دارید و میخواید بدانید ایده ی شما …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات آکادمی نوین موقتا رایگان شد!!! رد کردن